#Читай_думай_нотуй : проєкт з популяризації сучасної дитячої та підліткової літератури

Присутність бібліотеки в соцмедіа – не данина моді, а необхідність викликана бурхливим розвитком сучасного інформаційно-комунікаційного простору!

В умовах карантину бібліотекарі адаптувалися й зуміли організувати віддалену роботу, популяризуючи літературу та нові надходження за допомогою онлайн читань, відеооглядів популярних дитячих видань, тощо.

Чернівецька обласна бібліотека для дітей  активно використовує власну сторінку у соцмережі Facebook. Саме тут відбувається найпродуктивніший діалог із читачами й публікації мають найкращий відгук.

Соціальні мережі стають платформою для організації та обговорення бібліотечних проєктів.  Одним з популярних проєктів серед користувачів Facebook-сторінки Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, став проєкт,  спрямований на популяризацію сучасної дитячої та підліткової літератури #Читай_думай_нотуй, який стартував  1 березня 2021 року.

До проєкту долучились читацькі експерти: поетеса, член Національної спілки журналістів України, Олена Логінова та переможниця Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020», активна читачка  нашої книгозбірні, Анастасія Лучишин.

Мета проекту – популяризація серед дітей та підлітків сучасної літератури за допомогою соцмедіа; реклама дитячої та підліткової книги; заохочення до читання та вдумливого прочитання книг; нотування найзахоплюючих моментів з прочитаного.

Учасники проєкту #Читай_думай_нотуй дуже творчо та самовіддано підійшли до його реалізації. Поетеса Олена Логінова та читачка бібліотеки Анастасія Лучишин не просто переказували зміст прочитаних книг, а й передавали читачам свої власні емоції, враження від персонажів, інтригували, заохочували прочитати  рекламовану книгу.

У першому відеоролику проєкту спілкувались про вже популярну серед багатьох читачів книгу «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей». Це повість для дітей молодшого та середнього шкільного віку німецького фінансового консультанта Бодо Шефера, яка опублікована в 2000 році. (https://fb.watch/8XssVRo-8s/)

Також читацькі експерти спілкувались про книги:

  • Тетяна Стрижевська «Файні товсті дівки, йо!»

Книга розрахована на читацьку аудиторію 10+. Головні героїні книги, Мілка й Зоряна, на цілий місяць приїжджають до бабусі в далеке карпатське село. Міські дівчата потрапляють в умови, до яких вони зовсім не звикли. Які пригоди з ними трапляються, читайте на сторінках книги.

Дивіться відео: (https://fb.watch/8Xsh8AXWGh/ )

  • Йоанна Яґелло «Кава з кардамоном»

Це проста життєва історія про дівчину Лінку, яка жила в самій звичайній родині і вчилася в коледжі, але в один прекрасний день знайшла загадкову фотографію і дізналася, що у неї є сестра. Твір повний несподіваних поворотів сюжету, які захоплюють читача і не дають відірватися від книги до самого кінця. Згодом книга отримала три продовження – «Шоколад з чилі», «Тірамісу з полуницею», «Молоко з медом». Яка ж думка наших експертів, якою вони бачать головну героїню першої книги Й. Ягелло.

Пропонуємо подивитись та послухати!  (https://fb.watch/8XrQVNJjGm)

  • Нікола Юн «Увесь цей світ».

Надзвичайно зворушлива історія про чисте кохання, непереборне бажання свободи і вічну проблему відносин батьків і дітей.

Головна героїня, Меделін, протягом майже всього свого життя жодного разу не виходила з дому. У неї страшна невиліковна хвороба, через яку дівчина з дитинства живе за склом, схована від зовнішнього світу: будь-що «ззовні» може принести їй смерть. (Дивитись:  https://fb.watch/8XsUPIW0Dd/)

  • Деніел Кіз «Квіти для Елджернона».

Цей твір піднімає важливе питання – відношення суспільства до людей з особливими потребами. Головний герой Чарлі, має проблеми з розумовим розвитком, але в деяких ситуаціях він більш людяний ніж «нормальні», які його оточують. Ця книга не залишить байдужим нікого. Прочитавши її, стає соромно за поведінку людей. Чарлі показує, що в нього велике серце, яке всіх любить і хоче мати багато друзів! Це не Чарлі хворий, а суспільство, яке дуже жорстоке та безжальне!  (відео на сторінці: https://fb.watch/8XsEncYs5-/ )

  • Марія Рубан «Марія Примаченко» (серія «Видатні українці»)

Про надзвичайну, талановиту, неординарну художницю. Це історія про життя і творчість нашої славетної співвітчизниці, людини «з народу», яка завдяки своєму таланту стала відомою на весь світ. (https://fb.watch/8Xs98bTi0k/ )

  • Ігор Панасов «Леонід Каденюк» (серія «Видатні українці»)

Леонід Каденюк – із самого дитинства наполегливо йшов до здійснення своєї мети – польотів у космосі, відмінно навчаючись у школі та інших закладах освіти, ведучи здоровий спосіб життя, постійно тренуючись.

Декілька вражаючих фактів про космонавта: на рік раніше можливого вступив до льотного училища; з нуля вивчив англійську мову майже у 45 років, коли з’явилася можливість полетіти в космос на американському космічному кораблі, тощо. Надзвичайно захоплива книга, що насправді мотивує на наполегливу працю та навчання заради мрії.

У цьому відео до наших експертів, Олени Логінової та Анастасії Лучишин, приєднався активний читач Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, Іван Краснов. (https://fb.watch/8XszhQ4xQY/ )

  • Фредерік Бакман «Моя бабуся просить їй вибачити».

Хоч на вулиці під час запису передачі про цю книгу і дощило, але спогади про рідну бабусю зігрівали наших експертів. А ось про що книга, слухайте та дивіться за посиланням: https://fb.watch/8XsZCHcqWU/ .

  • Зої Заґґ «Дівчина онлайн»

У 9-му випуску проєкту ви дізнаєтеся про героїню дебютного роману «Дівчина онлайн» британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ, дівчину Пенні. 16-річна дівчинка хотіла втекти від своїх проблем. Лише у своєму блозі вона наважується бути справжньою, щиро ділитися переживаннями, думками. Але не всі підлітки усвідомлюють, що в онлайні можуть чекати як цікаві відкриття і приємні знайомства, так і нові проблеми.
Що сталося з героїнею роману, яка трагедія сталась на шкільній виставі, як вона провела Різдво, та про інші цікаві пригоди, дізнаєтесь прочитавши цю захоплюючу книгу. Дивись: https://fb.watch/8XtO-V7dCG/
Авторка написала продовження про життя Панні: “Дівчина онлайн”, “Дівчина Онлайн у турне”, “Дівчина Онлайн: соло”.

 

З моменту роботи над проєктом було відзнято понад 25 відеороликів на книги зарубіжних та українських авторів, які можна переглянути на бібліотечній  Facebook-сторінці, ввівши  хештег та назву  #Читай_думай_нотуй.

Більше відео:

Тетяна Винник “Моя мама схожа на Саскію”

Оля Русіна “Абрикоси зацвітають уночі”

Лоїс Лоурі “Знайти блакить”

Пол Гелліко “Дженні”

Юлія Чернієнко “Помста”

Френсіс Ґрінслейд “Дорога Рудої Лисиці”

Дара Корній “Сузір’я Дів”

Барбара Космовська “Буба”

Ірен Роздобудько “Знак потраплянців”

Христина Лукащук “Казка про світло”, Ярослав Ярош “Самійло”

Юлія Данчук “Я обираю хобі. Путівник підлітка step by step”

Олександр Гаврош “Казки для Елізи”

Сусін Нільсен “Усі ми з молекул”

Сергій Пантюк “Швидше не буває”

Олег Промахов “Ігор Сікорський”

Тетяна Корнієнко “Espressivo”

#Читай_думай_нотуй: 10-й святковий випуск проєкту

Роздуми про Незалежність України ведучих проєкту “#Читай_думай_нотуй” Олени Логінової та Анастасії Лучишин

Анастасія Левкова “Спільна мова. Як народжуються і живуть слова”

Мері Мейпс Додж “Срібні ковзани”

Оля Русіна “Мія і місячне затемнення”

Анастасія Шевердіна “Крамниця щастя”

Вітання з Всеукраїнським днем бібліотек!

Звернення до читачів Олени Логінової та Анастасії Лучишин (24.02.2022 р – війна))

Відеопідсумки: Олена Логінова та Анстасія Лучишин (враження від проєкту)

Відеопідсумки: Олена Логінова та Анстасія Лучишин (враження від проєкту – 2)

Відеопідсумки: Тетяна Дудчак, координатор проєкту

 

Завершення проєкту – 01 серпня 2024 р.

 

Відео проєкту:

 

Comments are closed.