Онлайн-проєкт “Читаємо “Буковинчиків””


Метою проєкту є інформування користувачів щодо сучасного дитячого читання в режимі дистанційної роботи та популяризація творів для дітей та про дітей, вміщених до книги «Буковинчики», яка побачила світ у 2020 році у ВД «Букрек» (генеральний директор – Дарина Степанівна Максимець), упорядник Олександра Василівна Поляк. (#ЧитаємоБуковинчиків). До збірки ввійшли твори 64 авторів: від класиків до сучасників. Серед сучасних авторів: Борис Бунчук, Мирослав Лазарук, Віра Китайгородська, Оксана Драчковська, Ольга Савченко-Гнатюк, Юлія Косівчук, Василь Кукульняк, Галина Тарасюк, Віталій Демченко, Марія Матіос, Станіслава Солонар, Михайло Брозинський та інші.
Опис проєкту
«Буковинчики» – це справжня скарбниця митців слова, в якій зібрано твори для дітей, написані авторами, які народилися, жили і творили в Україні та українській діаспорі понад 160 років.
02 червня 2020 року в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей відбулась онлайн-презентація книги «Буковинчики», до якої долучились письменники, твори яких ввійшли до збірки: Ольга Савченко-Гнатюк, Станіслава Солонар, Олена Логінова. Ця книга особлива, адже вона називається «Буковинчики», як і читачі Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, які зображені на емблемі книгозбірні. Працівники бібліотеки також долучились до народження цієї чудової книги: у підготовці матеріалів для книги брала участь заступник директора з наукової роботи Ірина Рудая.
Після презентації книги «Буковинчики», Чернівецька обласна бібліотека для дітей започаткувала онлайн-проєкт «Читаємо «Буковинчиків»»
За умовами проєкту відомі краяни читають твори українських письменників для дітей та про дітей зі збірки «Буковинчики».
Коронавірус вносить свої корективи в життя людей по всьому світу. Чернівецька обласна бібліотека для дітей в режимі онлайн-трансляцій інформує користувачів про заходи з промоції книги та читання.
Онлайн-проєкт сприятиме ознайомленню та вивченню користувачів з літературою для дітей письменників Буковини. Онлайн-проєкт, який транслюється на сторінці бібліотеки у Фейсбуці, популяризує творчість письменників краю, як в Україні, так і поза її межами.
Для кого цей проєкт
Проєкт розрахований на дошкільнят, дітей молодшого та середнього шкільного віку і батьків.
План заходів з реалізації проєкту
1. Відеозйомка та онлайн-трансляція читання відомими краянами творів для дітей з книги «Буковинчики».
4. Інформування про онлайн-проєкт на сторінці Чернівецької обласної бібліотеки для дітей у Фесбуці ( https://www.facebook.com/bukovinchiki.cv.ua/) та на сайті дитячої книгозбірні.

“Читаємо “Буковинчиків”: в гостях Тарас Гринівський

“Читаємо “Буковинчиків””: в гостях Оксана Драчковська

“Читаємо “Буковинчиків””: в гостях отець Валерій Сиротюк

“Читаємо “Буковинчиків”: Василик Людмила Василівна про Василя Мельника

Онлайн-проєкт “Читаємо “Буковинчиків””: Поляк Олександра

“Читаємо “Буковинчиків””: Мирослав Лазарук

“Читаємо “Буковинчиків””: Валентина Чолкан

“Читаємо “Буковинчиків””: Тамара Артемівна Мінченко

Онлайн-проєкт “Читаємо “Буковинчиків””: Марія Ластівка

“Читаємо “Буковинчиків””: читає Світлана Вардеванян

“Читаємо “Буковинчиків””: читає Юлія Микосянчик

Проєкт “Читаємо “Буковинчиків””: в гостях Леся Ілярівна Щербанюк

“Читаємо “Буковинчиків””: читає Леся Колодій

“Читаємо “Буковинчиків”” з Володимиром Антофійчуком

Читаємо “Буковинчиків”: в гостях Михайло Павлюк

“Читаємо “Буковинчиків”” з Оленою Логіновою

Народження книги “Буковинчики”: враження поетеси Олени Логінової
Результат проєкту
Онлайн-проєкт «Читаємо «Буковинчиків»» спонукає до читання, популяризує твори для дітей та про дітей, знайомить з цікавими, талановитими особистостями Буковини, які долулучились до роботи проєкту в онлайн-режимі.
Після завершення проєкту ЧОБД планує випустити диск з учасниками онлайн-читань, який зможуть використовувати фахівці бібліотечної справи у своїй роботі.
Наразі у проєкті взяли участь 16 учасників: Олена Логінова, Михайло Павлюк, Володимир Антофійчук, Леся Колодій, Леся Щербанюк, Олександра Поляк, Юлія Микосянчик, Світлана Вардеванян, Марія Керер-Ластівка, Мирослав Лазарук, Тамара Мінченко, Валентина Чолкан, Людмила Василик (Мельник), о. Валерій Сиротюк, Оксана Драчковська, Тарас Гринівський.

Comments are closed.