День матері

Свято для своїх любих неньок “Матуся – моє сонечко!” організували читайлики Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, учні 4-Б класу гімназії № 5 (класовод: Солтисік Н. А.). Діти підготували вірші та пісні, також бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Ковалець Н. П. розповіла про історію Дня Матері та підготувала веселі розваги для дітей та батьків. Глядачами святкового заходу були найменші книголюби, учні 1-А класу ЗОШ № 2 (класовод – Фисюк С. Ф.).
Факти про День Матері:Щороку у другу неділю травня діти вітають своїх матусь зі святом та вручають подарунки. Вітати своїх матусь почали в США. Перше офіційне свято відбулося 8 травня 1914 року. Після Першої світової війни до Штатів приєдналися Швеція, Норвегія, Данія, Німеччина і Чехословацька республіка.
У 1872 році американка Джулія Ворд Гоув закликала провести день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі, однак підтримки цей заклик не отримав. Пізніше привернути увагу суспільства вдалося громадській діячці Анні Джарвіс, яка 1907 року виступила з ініціативою вшанування матерів та їхньої ролі в житті кожної людини у пам’ять про свою матір Анну Марію Рівз-Джарвіс. Через кілька років, після десятки листів до державних установ, Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 85 країн органів і видатним особам, це свято у Штатах таки стало офіційним.

Comments are closed.