Дитячий майданчик: сторінками “БукФесту”

Напередодні свята Всеукраїнського дня бібліотек, 26-27 вересня, на Буковині пройшов  один з наймасштабніших книжкових фестивалів – ІІ обласний книжковий фестиваль “БукФест”. У рамках цього свята відбулося багато цікавих заходів.
Чернівецька обласна бібліотека для дітей прийняла активну участь у фестивалі. На протязі двох днів книголюби мали змогу відвідати заходи, які проходили на “дитячому майданчику” на вул. О. Кобилянської та в приміщені дитячої книгозбірні, на вул. Шевченка,29.

У перший день фестивалю пізнати «Казковий світ від Ольги Іванівни Савченко-Гнатюк», до бібліотеки завітали учні 2-А класу ЗОШ № 4 разом із класним керівником Бойко Іриною Євгенівною та бібліотекарем Галюк Ганною Михайлівною. Розпочався захід інсценівкою, у якій учні 3-В класу ЗОШ № 2 Василов Андрій, Оксани Владислав і Краснов Іван зіграли осінніх місяців, заввідділом 5-9 класів Алла Краснова, у ролі “Осені”, запросила всіх в чарівний світ віршованої казки.

Ольга Іванівна Савченко-Гнатюк, письменниця, поетеса, авторка книжки «Казковий МІКС» розповіла присутнім, що робота з особливими дітками, яким важко дається вимовляти букви та звуки потребує цікавих творів, ось тому вона і пише свої дивовижні казки.


Не встигла закінчитись одна цікава зустріч, як у бібліотеці знову стало гамірно і весело. Адже учні 4-Б класу ЗОШ № 2 разом із класним керівником Букатару Н. В. та бібліотекарем Смольським А. М. із нетерпінням чекали на презентацію книги казок у записах Михайла Григоровича Івасюка, «Золота карета» від Видавничого дому «Букрек» та зустрічі із художником-ілюстратором Оленою Василівною Маканіною. Вона розповіла про етапи створення книги, що ця збірка є її дебютом. Художниця провела неймовірний майстер-клас під час якого діти намалювали свого «супергероя». Приємні спогади та море вражень залишилися у дітей від спілкування з пані Оленою.

Нехай завидують мені:
Кохаюсь в слові, де, як в морі,
Пливуть поеми-кораблі
І рими-чайки вслід за мною.
Тож захищатиму я скрізь
Не телевізор кольоровий,
А серця обласного зріз,
Співучу українську мову…
(Яковлева Віра)

Захисник рідного українського слова, справжнісінький дитячий письменник! Один із “класиків” сучасної літератури для дітей, на його віршах і “бешкетних” повістинках підростають дошкільнята і школярі, які поступово доростають до підліткової літератури. Позитивний, веселий і кумедний – Іван Михайлович Андрусяк, головний редактор видавництва Фонтан казок завітав на зустріч із учнями 5-их класів гімназії № 5 під керівництвом бібліотекаря, Головачук Одори Йосипівни. Бібліотекарі відділу обслуговування 5-9 класів ЧОБД, у рамках заходу, підготували дітям цікаву колаж-експозицію “Фонтан казок” – щоб напувати мрії!»
Іван Михайлович поділився своїми маленькими секретами, що він любить дітей і пише для них неймовірні вірші, які згодом цитує напам’ять не лише читачам, а й вся родина, вигадує чудові історії, з таємницями і втечами, викраденнями і страшилками, усмішками і реготаннями, про цікаві книги, які друкуються у видавництві “Фонтан казок”.

 

Багато років дитяча книгозбірня дружить з письменником Василем Дмитровичем Кукульняком. На його добрих казках виросло вже не одно покоління читачів. В Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей неодноразово відбувались презентації нових дитячих книжок автора. Цього разу Василь Дмитрович завітав на зустріч з шанувальниками своїх казок, які підготували лялькову інсценізацію казки “Плутанчик” автора. Розігрували  виставу учні, 4-В класу гімназії № 3 (класовод – Літвінова С. Є.): Задорожняк Є., Поповецька А., Цуркан І., Симуляк В., Козловський Д., Позднякова Є..

Також для учнів 2-А класу ЗОШ № 2 (класовод – Фисюк Світлана Францівна) працівники відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів провели майстер-клас “Як поводитись з лялькою”.
Таким насиченим і цікавим був перший день БукФесту.

Програма другого дня була не менш цікавою та захоплюючою.

Приємним сюрпризом для вихованців групи продовженого дня ЗОШ № 2 та їх вихователів Швець А. В. і Тюх І. М., бібліотекаря Смольського А. М. стала цікава гра “Лотокнигія”, яку провела Ольга Іванівна Савченко-Гнатюк. Книголюби весело провели час і за свою хорошу поведінку отримали, для користування у групі, книгу-новинку “Казковий МІКС” від авторки в подарунок.

Що може притягувати увагу дітей найбільше? Це ті книги, яких вони ще не бачили. Тому бібліотекарями ЧОБД було проведено флешмоб “Зростай разом із книгою!” та оформлено експозицію “Книжкові новинки чернівчанки Юлії Косівчук” від Видавничого дому “Букрек”. Було представлено три книжечки: “Мама, в якої зламалася пружинка”, “Війна і маленька Віра”, “Дракон – це вам не динозавр”. Дітки, ознайомившись із книгами сказали: “супер – цікаві книжечки».
Тож, ми щиро дякуємо директору ВД “Букрек”, Максимець Дарині Степанівні, за можливість презентувати читачам бібліотеки та їхнім батькам цікаві книжкові новинки.

Із задоволенням читайлики відвідали презентацію книги “Зайчик-Нестрибайчик та його смілива мама”, письменниці, журналістки, громадської активістки, Оксани Драчковської. Пані Оксана закінчила факультет журналістики ЛНУ ім. І.Франка, працювала в газетах і на телебаченні. Авторка повісті “Нянька/Ненька” (2009), роману “Зілля” (2015), п’єси “Різдво” (перша премія Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”).

Казка “Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама” також відзначена “Коронацією слова” як найкраще інклюзивне оповідання.

Оксана Драчковська поспілкувалась з малечою, розповіла про виникнення цього твору та провела голосні читанки присутнім.

Дякуємо організаторам за ідею та проведення фестивалю “БукФест”.

Comments are closed.