ХІІ Обласний конкурс юних читців

Щороку напередодні дня народження видатного письменника, літературознавця, фольклориста, педагога, громадського та культурного діяча Михайла Івасюка на Буковині, в Чернівцях, проходить Обласний конкурс юних читців віршів-посвят Володимиру Івасюку.
Організаторами його є Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка та Чернівецька обласна бібліотека для дітей. Конкурс проходить за підтримки онука М. Івасюка Михайла Павлюка.DSCN6997
Мета – популяризація віршів про Володимира Івасюка, ознайомлення з його творчістю, формування у читачів літературних смаків і творчих здібностей.
Володимир Івасюк — легендарний український поет і композитор, автор «Червоної рути», «Водограю», «Запроси мене у сни», «Пісня буде поміж нас», «Я — твоє крило», «Літо пізніх жоржин», «Вернись із спогадів», «Тільки раз цвіте любов» та ще близько 100 пісень і романсів, понад 50 інструментальних творів, музики до кількох вистав.
Коли помер Володимир, його батько, Михайло Григорович, до кінця свого життя так і не оговтався від гіркої втрати. Біль від втрати сина вилилась у рядки книг «Монолог перед обличчям сина» та «Елегії для сина»…
Життя та творчість Михайла Григоровича та Володимира Івасюків тісно пов’язане з буковинським краєм.
Тому, не дивно, що саме на Буковині виникла ідея конкурсу, на якому юні читачі декламують твори Михайла Григоровича та інших авторів, присвячені Володі.
Започаткований Обласний конкурс юних читців був в листопаді 2002 року. Саме тоді буковинці відзначали 85-річчя від дня народження Михайла Григоровича Івасюка.
З року в рік кількість учасників не зменшується, а лише зростає.
Цьогоріч у конкурсі прийняли участь понад 30 читців з міста Чернівці та сіл і районів Чернівецької області. Вже вкотре учасники змагались у двох номінаціях: виконання поезій М. Івасюка із книги «Елегії для сина» та виконання віршів-посвят В. Івасюку.
Оцінювало конкурсантів поважне журі: Мирослав Лазарук – письменник, журналіст, критик, мистецтвознавець, Михайло Павлюк – політолог, кандидат пDSCN6863олітичних наук, Лариса Бережан-Маркуляк – доцент кафедри української літератури Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, мистецтвознавець, талановитий композитор, автор і виконавець, Марія Андронік – диктор Чернівецького радіо, ведуча радіопрограм, Лариса Кирилюк
– директор Чернівецької обласної бібліотеки для дітей.
Постійний спонсор конкурсу – Видавничий дім «Букрек» (генеральний директор – Дарина Максимець).
Переможцями конкурсу в номінації виконання віршів із книги М. Івасюка «Елегії для сина» стали:
І місце – Манескул Наталія, учениця 7 класу ЗОШ с. Михальча Сторожинецького району.
ІІ місце – Бампа Лоредана, учениця 8 класу ЗОШ с. Петрашівка Герцаївського району.
ІІІ місце – Ткачук Дарина, учениця 7 класу ЗОШ с. Михальча Сторожинецького району.
У номінаціїDSCN6994 виконання віршів-посвят В. Івасюку переможцями стали:
І місце – Орлецький Степан, учень недільної школи Храму Преподобної Параскеви Сербської, м. Чернівці.
ІІ місце – Дарій Тетяна, учениця 11 класу ЗОШ с. Банилів-Підгірний Сторожинецького району.
ІІІ місце – Струц Ніколь, учениця 7-Б класу ЗОШ № 11 м. Чернівці.
Юні читці показали достойний рівень виконання віршів-посвят. Всі конкурсанти отримали дипломи та книги у подарунок.
Дудчак Тетяна,
головний бібліотекар
Чернівецької обласної бібліотеки для дітей

 

 

DSCN6990

 

Comments are closed.