Літературний дайджест від видавництва «Теза»

Чорнильна кров

Функе, Корнелія.

   Чорнильна кров : роман. Кн. 2-а трилогії «Чорнильний світ» / Функе, Корнелія ; мал. О. Тарнавська; пер. з нім. Л. Український. – Вінниця : Теза, 2012. – 512 с. : іл.

У книжці «Чорнильна кров» Вогнерукий – вогнедув, вичитаний із чорнильного світу, зневірився, що коли-небудь повернеться до коханої Роксани.
Та якось він знаходить горе-поета, який зачитує його назад у книжку. Страшна оповідка проковтує їх.
Але чи відпустить?

Видання для середнього та старшого шкільного віку.

 

 

Іграїна безстрашна

Функе, Корнелія.
Іграїна безстрашна : [ казкова повість] / Функе, Корнелія ; мал. К. Функе ; пер. з нім. О. Логвиненко. – Вінниця : Теза, 2010. – 256 с. :.- (Пригодницька бібліотека)
Усі мешканці замку Бобернель уміють чарувати: сер Ламорак, його дружина красуня Мелісанда, їхній син Альберт. А ось десятирічний Іґраїні хотілося б стати лицаркою. Вона мріє про перемоги на королівських турнірах і про драконів, яких треба рятувати…І коли Іґраїнині батько й мати саме на її день народження припускаються невеличкої помилки в чаруванні й випадково обертаються на двох свиней, лицарські чесноти дівчинки стають усім у пригоді.Замку загрожує небезпека: його бере в облогу підступний чаклун Гільґалад Ненатлий. Іґраїнині мрії , схоже, починають здійснюватись.

 

 

Додаткова інформація :

Корнелія Функе

Корнелія Функе (нім. Cornelia Funke) – німецька письменниця та ілюстратор, автор понад чотирьох десятків творів для дітей. Працює переважно в жанрі фентезі та пригодницького роману. Найбільш відома у світі як автор “Чорнильної трилогії”. Твори Функе перекладені багатьма мовами світу, зокрема українською.
Біографія
Народилася 10 грудня 1958 року в місті Дорстен, земля Північний Рейн — Вестфалія. Батьки – Карл-Хайнц і Хелм Функе. У дитинстві мріяла бути астронавтом або пілотом, але згодом вирішила стати педагогом. Закінчивши гімназію Св.Урсули в Дорстені, переїхала до Гамбурга, де студіювала педагогіку в Гамбурзькому університеті. Після закінчення навчання три роки працювала соціальним працівником із дітьми-інвалідами. Саме тоді Функе усвідомила важливість історій, які допомагають дітям відволікатися від проблемної дійсності. Паралельно Корнелія Функе вивчала дитячу ілюстрацію в Гамбурзькому інституті дизайну.
Творчість
Свою кар’єру Функе почала як ілюстратор та дизайнер дитячих книжок. Розчарування від читання деяких текстів породило в ній бажання спробувати писати самій. Серед своїх улюблених книжок Функе називає[1] “Володаря перстенів” Дж.Р.Р. Толкієна, “Хроніки Нарнії” К.С. Льюїса, “Пітера Пена” Дж. Баррі.
Функе – одна з авторів сценаріїв до німецького дитячого телесеріалу “Сім каменів” (виходить з 1988 року).
Міжнародна слава до Корнелії Функе прийшла 2002 року, коли в США вийшов друком переклад її роману “Володар над злодіями” (2000 р.). Упродовж п’яти місяців він очолював списки дитячих бестселерів в США та Великобританії. 2006 року вийшла на екрани його німецька екранізація. Ця книжка отримала одразу дві престижні американські премії в галузі дитячої літератури, а британський журнал Guardian розмістив її на першу сходинку свого хіт-параду дитячої літератури. Того ж року журнал Time назвав Функе «найвпливовішою німкенею світу».
2003 року вийшов друком чи не найвідоміший на сьогодні роман Функе – підліткове фентезі “Чорнильне серце”, а в 2006 та 2008 рр – його продовження “Чорнильна кров” та “Чорнильна смерть”. Перший роман “Чорнильної трилогії” екранізований 2008 року (Німеччина, Великобританія, США).

Comments are closed.