Жити для людей

Я сам не входжу ні в яку партію.
Я пишу про те, що люди думають.
Про те, що твориться довкола нас.
Микола Лисич

Формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідної землі шляхом популяризації творчості письменників нашого краю та літератури місцевих видавництв є пріоритетним у роботі книгозбірень, що обслуговують дітей. З цією метою у Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей в рамках цільового проекту «Я – буковинець! Я – українець!» відбулася презентація книги Миколи Лисича «На барикадах гідності».
Микола Гаврилович Лисич народився в Лубнах на мальовничій Полтавщині, але вважає себе буковинцем (з 1973 року проживає в Чернівцях). Поезію почав писати у зрілому віці, хоча перші проби пера були ще під час служби в армії. Книга «На барикадах гідності» вийшла у 2015 році у чернівецькому видавництві «Ратуша». До цього були «Поле, моє поле…» (2007, 2008), «З тобою, моя Україно!» (2010). Свою книгу «На барикадах гідності» він присвятив славним синам і дочкам з Помаранчевого майдану та Революції Гідності, Героям Небесної Сотні та нинішнім захисникам нашої держави. На заході звучали вірші, що ввійшли до книги «На барикадах гідності»: «Героям Небесної Сотні», «Революція іде», «На Майдані», «Не журись, соколе», «Україні», «Голодомор», «Матусі», «Старе село», «Рідне місто», «Кличе дзвоник», «Чому пишу…», «Пам’яті Володимира Івасюка», із останньої поезії «Летять кулі» та інші. Вірші автора пронизані патріотизмом та його синівською любов’ю до України, до свого краю, села, школи, міста.
DSCN9235DSCN9264DSCN9309DSCN9279DSCN9333DSCN9313DSCN9290Микола Лисич – це українець з активною громадянською позицією, який не стоїть осторонь подій, які відбуваються в нашому краї, в Україні. Він учасник буремних днів на Помаранчевому майдані та Революції гідності. Його можна побачити на творчих зустрічах в навчальних закладах, бібліотеках, на сесії міської ради. Як заступник голови громадського об’єднання «Митці Буковини» об’єднує творчих людей нашого краю. Микола Гаврилович систематично буває на сході України, серед воїнів АТО, з волонтерською допомогою. Його поезія, книги, зібрані читачами обласної бібліотеки для дітей в рамках постійно діючої Акції «Подаруй книгу воїну АТО!», додають наснаги мужнім захисникам нашої Батьківщини.
На презентацію книги Миколи Лисича «На барикадах гідності» завітали шанувальники творчості літератора, його друзі по перу, члени ГО «Митці Буковини та ГО «Просвіта», слухачі Університету Третього віку та бібліотекарі. Письменники Михайло Брозинський, Георгій Шевченко, Олександра Приходько-Возняк, Віктор Обдуленко, краєзнавець Юхим Гусар, вітаючи Миколу Гавриловича, наголошували на те, що кожен вірш автора перекликається з сьогоденням, в яких є і засторога, і гумор, і лірика, і любов до рідної землі. Поетеса Надія Башинська, вітаючи пана Миколу, зачитала свій вірш «Україно моя, горить твоя ватра», якого вона написала напередодні зустрічі. Голова ГО «Митці Буковини» Марія Ластівка та секретар ГО «Просвіта» Марія Пелех побажали поетові міцного здоров’я, наснаги і нових творчих звершень. На презентації прозвучали пісні «Гей, ви, козаченьки» та «Біля тополі» у виконанні Сашка та Юрка Олесів.
До уваги шанувальників творчості Миколи Гавриловича Лисича була підготовлена книжково-ілюстративна експозиція «Жити для людей» та мультимедійна презентація «На барикадах гідності».
Ірина Рудая,

заступник директора з наукової роботи Чернівецької обласної бібліотеки для дітей

Comments are closed.