Літературно-віртуальна година «Ольга Кобилянська – пишна троянда в саду української літератури»

Народ назвав тебе Орлицею гірською.
Чому Орлицею? – не раз себе питали.
Ломали голови над мудрістю складною
І відповідь на запит цей шукали…

(В. Васкан)


5 грудня для учнів 6-А, 7-А, 7-Б, 9-А, 9- класів ЗОШ № 30 пройшла літературно-віртуальна година “Ольга Кобилянська – пишна троянда в саду української літератури”, присвячена 156-річчю з дня народження
Ольги Юліанівни Кобилянської. Димка, село , що розташоване за якихось два з лишнім десятки кілометрів від Чернівців на теренах сучасного Глибоцького району, відіграло важливу роль в житті та творчості Ольги Кобилянської.Саме тут письменниця почерпнула багатство матеріалу для своїх творів, зокрема, невмирущої повісті “Земля”.
Учні мандрували сторінками її життя та творчості, подивились уривок із фільму «Земля» та буктрейлер «З нагоди 115-річчя виходу у світ повісті Ольги Кобилянської «Земля». Але особливою несподіванкою для них була віртуальна мандрівка до музею-садиби Ольги Кобилянської, який урочисто було відкрито 28 червня 1973 у с. Димка.
На заході також були присутні: бібліотекарка ЗОШ № 30, Марковська Лариса Ларіонівна; завідуюча філією № 4 ЦБС м. Чернівці, Банарь Ольга Семенівна; учитель української мови та літератури, Кицелюк Тетяна Григорівна,
Кращі твори письменниці вийшли у перекладах багатьма мовами, зокрема, слов’янськими, відіграли й відіграють важливу роль у міжслов’янських літературних контактах, піднімаючи міжнародний престиж українського художнього слова.

Comments are closed.