Великі права маленьких людей: про права (акція з 25листопада по 10 грудня)

У Міжнародний День прав людини в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей також обговорювали і права тварин. Про те, як поводитись із найменишими нашими друзями – собаками, розповідали читачам, учням 4-Б класу гімназії № 2 (класовод Довбуш А. Л.), волонтер проекту з каністерапії, вчитель англійської мови Великокучурівської ЗОШ, Короткова Тетяна та менеджер проекту з каністерапії, Антоніна Гошовська. Діти уявляли себе у ролі свого улюбленця та дізналися про те як він почувається в різних ситуаціях: коли його гладять, граються з ним, про його повадки та інше. До читачів завітали два песика – Марс та Буся, яким вони могли почитати та познайомитись зі їхніми звичками. Книголюби також дізнались про метод каністерапії, тобто, як собаки може стати лікарем. Каністерапія — це новий абсолютно для України метод реабілітації за допомогою спеціально навчених і відібраних собак. Назва терапії походить від латинського слова «canis», що й означає «собака».

10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.
Про права людини розповідав малим читачам, учням 4-Б класу гімназії № 2 (класовод – Довбуш А. Л.), старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадскістю ГУНП в Чернівецькій області, Олександр Ізбор. Також поліцейський розповідав малечі про те, як захистити свої права, до кого потрібно дітям звертатися по допомогу та інші правові моменти. Бібліозустріч з представником поліції пройшла під назвою “Великі права маленьких людей”. Діти також подивились цікаві відео про права людини та мали змогу поставити пану Олександру декілька питань з відповідної тематики.

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Цей період об’єднує низку міжнародних дат, пов’язаних із захистом прав людини та прав жінок: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок; 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня- Міжнародний день людей з інвалідністю; 5 грудня- Міжнародний день волонтера;10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Саме 10 грудня читачі Чернівецької обласної бібліотеки для дітей, учні 8-Б класу ЗОШ № 2, зустрілись з працівниками Ювенальної превенції Чернівецього відділу поліції: Малик Іван Іванович, сташий інспектор, капітан та Пазюк Владислав Валерійович, інспектор, старший лейтенант. На зустрічі розглядались питання по правах людини, історія прийняття Декларації з прав людини, борці за права людей, тощо. Іван Іванович також відповів на питання учнів про різні правові порушення, про захист від насильства та роздав інформаційний матеріал з корисними порадами, який діти зможуть використати для свого захисту.

 

Comments are closed.