VI Всеукраїнський конкурс “Лідер читання – 2023”

1687176212609Конкурс проходить у рамках реалізації Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України», спрямованих на консолідацію суспільства; дотримання європейських цінностей, інтеграцію у європейське співтовариство та рівний доступ до інформації, знань і культурного надбання.

Тема року — відзначення ювілеїв українських письменників: Марка Вовчка, Ольги Кобилянської, Бориса Грінченка відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках» від 17 грудня 2021 року № 1982-IX.

Проводиться спеціалізованими бібліотеками України для дітей з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей (далі — НБУ для дітей), за сприяння Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, БО «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Основною метою Конкурсу є розвиток інтелектуального потенціалу дітей України; підвищення ролі книги серед дітей; заохочення дітей та підлітків до систематичного читання; популяризація та підтримка дитячого читання; заохочення юних до змістовного дозвілля; підвищення міжнародного авторитету України.

Участь у Конкурсі

Учасниками Конкурсу «Лідер читання» можуть бути учні 5-9 класів — зареєстровані користувачі бібліотек, що обслуговують дітей, які читають книжки та є активними учасниками бібліотечних заходів з промоції дитячих книг і читання, творчих зустрічей з авторами.

Умови обласного етапу:

  • Конкурс складається з двох етапів.

  • Перший етап відбудеться на обласному рівні – з 05 червня по 1 вересня 2023 р.

  • Другий, підсумковий — на всеукраїнському, у вересні.

Учасники обласного етапу мають презентувати  творчість одного з письменників-ювілярів (Марка Вовчка, Ольги Кобилянської, Бориса Грінченка).

За прочитаним твором створити буктрейлер, презентацію,

відео (формат на вибір читача) та надіслати відео, заповнивши Googl-форму за посиланням  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeGuy-6hKKEoVSIuznMa3-uSCMSLL5yRb9rhQ7GDUeKCc-oOA/viewform до 25 серпня 2023 року.

У своїй роботі учасники конкурсу мають розкрити свої емоції від прочитаного твору та чим вразила творічість обраного письменника.

Журі за надісланими відео-презентаціями обере переможця, який потрапить до другого етапу (всеукраїнського) та стане Лідером читання.

Переможці будуть нагороджені дипломами та призами від організаторів.
Детальніше про умови конкурсу:https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=10737&fbclid=IwAR19d0z5Wxb7tzF5jfarcDjzadGgAVz0S9gOA4ZqsQCtVLJB1TBcw-826lo

Comments are closed.