Зустріч з Василем Габором

DSCN1506В Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей в рамках клубу «Цікаві зустрічі», який діє в книгозбірні з 2000 року, відбулось знайомство буковинців з письменником, літературо- і пресознавцем, кандидатом філологічних наук, старшим науковим співробітником відділу наукових досліджень української періодики Науково-дослідного інституту пресознавства Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника, членом Асоціації українських письменників Василем Ґабором.
Організатором зустрічі з письменником стала Козачук Ніна Володимирівна, кандидат філологічних наук, асистент кафедри української літератури Чернівецького національного університету ім. Ю Федьковича.

Поспілкуватись з письменником до бібліотеки завітали читачі дитячої книгозбірні та студенти ІІІ курсу філологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Василь Васильович Ґабор народився 10 грудня 1959 р. у с. Шандрово (зараз – Олександрівка) на Закарпатті. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка (1986 р.). Працював у львівських газетах та історико-краєзнавчому журналі «Літопис Червоної калини» (1991-1992 рр.). Є лауреатом премії ім. родини Куриласів (1994 р.) та літературної премії ім. Лесі і Петра Ковалевих (2006). Живе і працює у Львові.

Його перу належать: збірки новел «Книги екзотичних снів та реальних подій» (1999 р., 2-ге вид.- 2003 р., 3-тє вид.- 2009 р.) і візій та не видуманих історій «Про що думає людина» (2012 р.); антологія чотирьох приятилів «Четверо за столом» (2004; один з авторів); есеї, літературні розвідки та інтерв’ю «Від Джойса до Чубая» (2010 р.), історико-краєзнавче есе «Моє Шандрово» (2003 р.; 2012 р.).; нарис життя і творчості, бібліографії та публікації «Іван Колос – поет Карпатської України» (2010 р.) та інше. Його новели перекладено англійською, болгарською, німецькою, сербською, словацькою, чеською, хорватською та японськими мовами.

Comments are closed.