З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насилля». Початок акції припадає на 25 листопада – Міжнародний день ООН проти насилля до жінок, кінець акції 10 грудня– Міжнародний день Прав людини. В усьому світі така акція проводиться з 1991 року, в Україні – з 2000 року.
10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (HumanRightsDay). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.
Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття.
Поговорити про проблеми насильства серед підлітків, дорослих, про проблеми булінгу до Чернівецької обласної бібліотеки для дітей завітали інспектори Ювенальної превенції Чернівецького відділу поліції: капітан поліції, Малик Іван та старший лейтенант, Пілат Євгеній.
Працівники поліції поспілкувалися з школярами, учнями 9-А та 10-А класів гімназії № 2 (керівник – вчитель історії та правознавства, Гітельман І. С.) про булінг, дали деякі поради, як правильно себе поводити у певних випадках, коли тобі погрожує небезпека, тощо.
Всесвітня організація здоров’я визначає насильство як глобальну загрозу здоров’ю. Згідно із соціологічними дослідженнями , проведеними в різних країнах світу, фізичного чи психологічного насильства зазнає кожна 4 жінка та кожен 10 чоловік . Насильство може бути:
– Фізичне – побиття , штовхання та нанесення інших тілесних ушкоджень;
– Психологічне – глузування, образа, приниження, переслідування, пліткарство, примус;
– Сексуальне – ймовірна або фактична сексуальна експлуатація людини;
– Економічне – умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів та іншого майна, що може призвести до смерті чи завдати шкоду здоров’ю.
На жаль, багато дій можна назвати насильницькими. Не всі про це знають. Можливо, саме тому багато підлітків зазнають насильства, не усвідомлюючи цього.